Kamil Wojdat
Michał Piłat/AZS UMCS Lublin
Świetnie nowy rok na pierwszoligowych parkietach rozpoczęli futsaliści Luxiony AZS UMCS Lublin. Akademicy w meczu rozgrywanym w Świdniku pokonali Heiro Rzeszów 8:4.

Mimo że druga runda zmagań dopiero się rozpoczyna, to dla obu drużyn niedzielny mecz był spotkaniem o podwyższonym znaczeniu. Lublinianie zajmowali przed nim przedostatnie miejsce w tabeli grupy południowej (strefa spadkowa), natomiast gracze z Rzeszowa z dwoma punktami więcej na koncie, byli tylko jedną pozycję przed nimi.

Lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy już w 1. minucie po strzale z rzutu wolnego Łukasza Krawczyka objęli prowadzenie. To jednak nie podłamało miejscowych. W 3. minucie zamieszanie w polu karnym rywali wykorzystał doświadczony, grający trener – Łukasza Mietlicki. Dwie minuty później po golu Cezarego Pęcaka zielono-biali wygrywali 2:1. Do przerwy zawodnicy Luxiony trafili jeszcze dwukrotnie. Najpierw bramkarza rywali pokonał Tomasz Ławicki, a następnie Tomasz Sekrecki. Do szatni schodzili z komfortowym wynikiem 4:1

W drugiej połowie lubelskie “Dziki” nie zwalniały tempa. Na 5:1 podwyższył Jarosław Wójcik. Przyjezdni odpowiedzieli jednak trzema gola z kolei i zrobiło się przez moment nerwowo (5:4). Lublinianie jednak dali radę wyjść z opresji. Szóstą bramkę zdobył Pęcak (6:4). Kolejne dwie dołożyli Jakub Wankiewicz i Marcin Ostrowski, który ustalił wynik spotkania (8:4).

Po zwycięstwie lublinianie przeskoczyli o dwie lokaty w tabeli grupy południowej. Aktualnie z dorobkiem 13 punktów, zielono-biali zajmują 9. miejsce w stawce 12 zespołów.

Luxiona AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 8:4 (4:1)

Bramki: Mietlicki 3, Pęcak 5, Ławicki 17, Sekrecki 18, Wójcik 24, Pęcak 29, Wankiewicz 31, Ostrowski 37 – Krawczyk 1, Lizak 24, Lizak 25, Nowak 28

Luxiona: Parzyszek, Ławicki, Mietlicki, Wankiewicz, Sekrecki, Hajkowski, Marcin Ostrowski, Maciej Ostrowski, Wójcik, Zdunek, Pęcak, Wojtaszek, Niegowski.

Heiro: Piszczek, Gąsior, Krawczyk, Stypa, Przybyło, Warzybok, Noga, Lizak, Nowak, Fedan, Rembisz

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0