Tygodniowy przegląd prasy (Świdnik, 5.09-11.09.2021), poznaj najważniejsze informacje ze Świdnika

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Świdnika czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Świdnika czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Świdnika, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 5.09 a 11.09.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Opuszczone pałace, dwory i domy na Lubelszczyźnie. W ich wnętrzach zatrzymał się czas? Zobacz niezwykłe fotografie”?

Przegląd tygodnia Świdnik od 5.09 do 11.09.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Opuszczone pałace, dwory i domy na Lubelszczyźnie. W ich wnętrzach zatrzymał się czas? Zobacz niezwykłe fotografie

To nie kadry z filmów grozy, te opuszczone dwory, pałace i domy naprawdę znajdują się na Lubelszczyźnie! Niektóre z ich wnętrz wyglądają tak jakby właściciele opuścili je nagle, inne tylko dzięki ujętym na fotografiach detalom pozwalają domyślać się jak mogły wyglądać w czasach świetności. Dzięki uprzejmości LOST PLACE LBN pokazujemy Wam kilka niesamowitych miejsc w naszym regionie, które nie jednego śmiałka przyprawią o gęsią skórkę. Jesteś fanem Urbexu? Koniecznie zobacz tę galerię! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Ekologicznie i z pomysłem! Tegoroczny Eko Targ w Świdniku był pełen atrakcji! Zobacz zdjęcia

Było smacznie, ekologicznie i z pomysłem! W sobotę, 11 września na placu Konstytucji 3-go Maja w Świdniku odbyła się kolejna edycja Eko Targu. Wystawcy z całego regionu, zapoznawali mieszkańców z ekologicznymi produktami, które powstają na Lubelszczyźnie. Jak wyglądają produkty "made in lubelskie" i którzy wystawcy spotkali się w tym roku ze świdniczanami? Sprawdź! Aby zobaczyć zdjęcia, przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 To pierwsza tego typu impreza w Świdniku! Zobacz jakie cudeńka wystawiano w sobotę na Targu Staroci

  • To pierwsza impreza tego typu, która odbyła się w Świdniku. Mamy nadzieję, że będzie powtarzana co miesiąc, bo zainteresowanie mieszkańców jest duże - mówią, wystawcy, którzy sprzedawali w sobotę swoje zbiory na Targu Staroci. Inicjatorem zorganizowania tego typu przedsięwzięcia jest radny Grzegorz Doroba. To dzięki jego marzeniom oraz wsparciu Urzędu Miasta w Świdniku, 11 września na terenie zielonym obok ratusza już od godziny 8.00 świdniczanie mogli kupować przedmioty z historią. Aby zobaczyć zdjęcia, przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Tygodniowa prasówka 5.09-11.09.2021 Świdnik: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Świdniku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wrzosy zawładnęły instagram! Także w Lubelskiem. ZOBACZ ZDJĘCIA

Po modzie na zdjęcia w rzepaku, słonecznikach i makach przyszedł czas na leśny wrzos! Wrzosiary, jak same się określają, opanowały wrzosowiska w całej Polsce, w tym również w regionie. Otoczone fioletowymi kwiatami, robią sobie malownicze zdjęcia. Sprawdź ten ostatni trend na instagramie klikając w przycisk „zobacz galerię”. Przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pele, Texas, Pulpet, Ciutek i Cienki. Dilerzy narkotykowi poszukiwani przez policję w woj. lubelskim. Rozpoznajesz kogoś?

Zespół do walki z przestępczością narkotykową lubelskiej komendy wojewódzkiej policji prowadzi działania zmierzające do ograniczenia handlu narkotykami. Wciąż na wolności są osoby poszukiwane z art. 62 Kodeksu Karnego za "posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych" (ust. 1) w tym w znacznych ilościach (ust. 2). Prezentujemy wizerunki poszukiwanych w regionie ze strony poszukiwani.policja.pl (stan 10.09). Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i sprawdź czy kogoś rozpoznajesz. Przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Twoja pensja według "Nowego Ładu". Tyle zarobisz netto - kalkulator wynagrodzeń

Zaproponowane przez rząd rozwiązania w ramach programu "Nowy Ład" wpłyną na pensje Polaków. Podniesiona zostanie kwota wolna od podatku oraz drugi próg podatkowy. W tym materiale zamieszczamy wyliczenia wynagrodzeń z uwzględnieniem zmian w ramach "Nowego Ładu" (dla kwot od 3000 zł). Ile zyska pracownik na zmianach podatkowych? Przejdź do galerii i sprawdź, jak już niebawem może wyglądać Twoja pensja netto.

📢 Ekipa programu „Nasz nowy dom” ponownie odwiedziła woj. lubelskie. Zobacz wyjątkową metamorfozę domu w Wożuczynie

Ekipa programu „Nasz nowy dom” ponownie odwiedziła województwo lubelskie. Tym razem wyremontowany przez nią został dom rodziny z Wożuczyna - malowniczej wsi położonej w powiecie tomaszowskim. Zobacz zdjęcia przed i po metamorfozie! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Taka będzie rekordowa waloryzacja emerytur 2022. Oto pierwsze wyliczenia nowych emerytur [12.09.21]

Nawet o 4,89 procenta - o tyle mogą wzrosnąć emerytury w 2022 roku w porównaniu do obecnie wypłacanych świadczeń - taką wartość zapisano w budżecie państwa. Prawdopodobnie jednak wysokość podwyżki będzie wyższa niż założono.

📢 Te imprezy odbędą się 10-13 września na Lubelszczyźnie. Sprawdź dlaczego w ten weekend trzeba odwiedzić Świdnik, Chełm i Lublin

Nie masz planów na drugi weekend września? Podpowiadamy, jakie bezpłatne i interesujące imprezy odbędą się w nadchodzących dniach. W ten weekend, znajdzie się coś dla fanów aktywnego wypoczynku, tańca, dobrej muzyki oraz sztuki ludowej! Sprawdź, dlaczego właśnie teraz warto odwiedzić Świdnik, Lublin, Chełm, Lubycz Królewską i wiele innych miejscowości w naszym regionie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Województwo lubelskie nadal w czołówce zakażeń koronawirusem w Polsce

Z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia dotyczącego nowych zakażeń koronawirusem wynika, że w całym kraju odnotowano 528 kolejnych zarażeń, z czego 69 w województwie lubelskim.

📢 Jak będzie wyglądał nowy rok akademicki na lubelskich uczelniach?

Powoli zbliża się październik, a wraz z nim nowy rok akademicki. Stacjonarnie, zdalnie czy hybrydowo? Większość lubelskich uczelni już zdecydowała jak na razie będzie on wyglądał. - Bardzo chcielibyśmy znów zaprosić studentów w mury naszej uczelni i mamy nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli na to, by jak najdłużej funkcjonować w trybie stacjonarnym – mówi Aneta Adamska, rzeczniczka UMCS.

📢 Sukces śmigłowca AW139 na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. Imponuje nowoczesnością [WIDEO, ZDJĘCIA]

Na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach ogromne zainteresowanie zwiedzających budzi nowy wielozadaniowy śmigłowiec AW139 prezentowany przez PZL Świdnik. W klasie śmigłowców średnich wielozadaniowych, do których należy, jest on pierwszą taką maszyną, która powstała w XXI wieku! Śmigłowiec skonstruowany z zastosowaniem super nowoczesnej technologii budzi podziw i jest uznany za wzorcowy w swojej klasie. Zobaczcie film i galerię zdjęć.

📢 Remont ul. Witosa w Świdniku. Radni podjęli decyzję o przesunięciu środków na sesji nadzwyczajnej

Ulica Witosa to jedna z nielicznych dróg Świdnika, która od momentu budowy nie była remontowana. Po licznych perturbacjach w sierpniu br. udało się zamknąć postępowanie przetargowe, jednak kwota przeznaczona na realizację zadania okazała się zbyt niska. W czwartek (9.09) aby zabezpieczyć brakujące środki, ratusz zwołał nadzwyczajną sesję Rady Miasta.

📢 Lubelskie: Te domy możesz mieć za bezcen! Sprawdź atrakcyjne licytacje komornicze we wrześniu 2021

Marzysz o zamieszkaniu w niedrogim domu? To możliwe! Prezentujemy przegląd ofert z woj. lubelskiego z licytacji komorniczych (stan na 9.09). Ich cena wywoławcza zaczyna się już od niecałych 10 tys. Te nieruchomości możesz nabyć we wrześniu za ułamek ich wartości! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lubelskie: W których gminach jest najmniej zaszczepionych mieszkańców? Sprawdź aktualną listę

Z czwartkowego (9.09) raportu Ministerstwa Zdrowia, dotyczącego nowych zakażeń koronawirusem wynika, że w całym kraju odnotowano 510 kolejnych zarażeń. Z czego, aż 75 przypadków dotyczy województwa lubelskiego. Dane z tego dnia dają niechlubną pozycję lidera wśród wszystkich województw Polsce. Według strony gov.pl (stan na 9.09) tylko sześć gmin w naszym regionie przekroczyło poziom ponad 50 procent liczby zaszczepionych mieszkańców są nim; Stoczek Łukowski (52,8%), Puławy (52,7%), Lublin (52,2%), Dęblin (51,7%), Stężyca (51,3%) i Włodawa (50,1%). Sprawdziliśmy w których gminach na Lubelszczyźnie mieszkańcy decydują się na szczepienia najrzadziej, aby poznać aktualną listę miejscowości z najmniejszą liczbą zaszczepionych mieszkańców, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Co dalej z niebezpiecznym skrzyżowaniem w Świdniku? Nakaz prawoskrętu, a może inne rozwiązanie? Trwają konsultacje z mieszkańcami

Przekraczanie dozwolonych norm prędkości, nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego, drifting - to tylko część incydentów drogowych do których dochodzi na skrzyżowaniu ul. Kusocińskiego, Klonowej oraz Czecha. Zapobiec im miał nakaz skrętu w prawo.

📢 Województwo lubelskie na pierwszym miejscu pod względem zakażeń w kraju

Z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia dotyczącego nowych zakażeń koronawirusem wynika, że w całym kraju odnotowano 510 kolejnych zarażeń, z czego 75 w województwie lubelskim.

📢 Dodatek mieszkaniowy 2021 – wyjaśniamy, dla kogo dopłata do czynszu i na jakich zasadach

Komu nie wystarcza na czynsz, ten może ubiegać się o swoistą dopłatę, jaką stanowi dodatek mieszkaniowy. Nawet właścicielem mieszkania nie trzeba być. Wyjaśniamy, jak otrzymać dodatek mieszkaniowy.

📢 Mogli doprowadzić do tragedii. Zobacz wizerunki osób poszukiwanych przez lubelską policję za jazdę m.in. pod wpływem alkoholu

Zobacz wizerunki osób poszukiwanych przez lubelską policję za jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających w myśl art. 178a Kodeksu Karnego. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kibice na meczu Polska - Izrael. Zobacz zdjęcia z Areny Lublin

Reprezentacja Polski U-21 nie zaliczy powrotu na lubelski stadion do udanych. Biało-czerwoni przegrali 1:2 z kadrą Izraela. Byłeś na meczu? Znajdź się na zdjęciach! Uruchom i przeglądaj galerię, klikając "NASTĘPNE", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Szkoła

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie