Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Świdniccy Pasjonaci jednym z laureatów 21. edycji „Albertiany”

OPRAC.:
Agnieszka Szymuś
Agnieszka Szymuś
Fot. Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
Właśnie dziś (17.05) o godzinie 11.00, będzie miał miejsce finał 21. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. Laureatem tegorocznej imprezy jest zespół Pasjonaci, działającym przy PSONI Koło w Świdniku.

Zwycięzcą z IV regionu eliminacji, został zespół Pasjonaci. Grupa taneczno-teatralna Pasjonaci powstała w Środowiskowym Domu Samopomocy działającym przy PSONI Koło w Świdniku. W trakcie prowadzonych tam zajęć terapeutyczno-tanecznych, wyłoniły się prawdziwe talenty, pasjonaci tańca i teatru - stąd też nazwa zespołu. Grupę tworzą uczestnicy, których łączy wielka pasja i miłość do sztuki. Zespół występował już na „Albertianie” trzykrotnie. W roku 2016 zajął III miejsce, w 2018 zwyciężył, natomiast rok temu była to druga lokata. Ponadto, grupa otrzymała m.in. nagrodę za najlepszą reżyserię na IX Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Osób Niepełnosprawnych „Begasas” w Wilnie za spektakl „Historia pewnej miłości”.

W jaki sposób możemy obejrzeć to wydarzenie z udziałem świdniczan?

Ze względu na sytuację epidemiczną finał 21. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”, ponownie odbędzie się online. Transmisja dostępna będzie na profilach facebookowych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji im. Brata Alberta. Zaprezentuje się 15 zespołów oraz 5 solistów. Uczestnicy przygotowywali występy nawiązujące do tematu przewodniego „Na ziemi pełnej cudów”. Galę, z malowniczego Ojcowskiego Parku Narodowego, poprowadzą Anna Dymna i Lidia Jazgar.

Historia powstania Fundacji „Mimo Wszystko”

Fundacja jest organizacja pożytku publicznego z siedzibą w Krakowie, zajmuje się dorosłymi osobami niepełnosprawnymi intelektualnie oraz pozostającymi w trudnej sytuacji życiowej z innych przyczyn. Organizacja została początkowo powołana, aby ratować grupę dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, mieszkańców schroniska w podkrakowskich Radwanowicach, którzy utracili prawo do korzystania z tamtejszych Warsztatów Terapii Zajęciowej finansowanych z budżetu państwa. Z czasem jednak zakres działań fundacji znacznie się poszerzył. Obecnie wspiera ona osoby chore i niepełnosprawne w całej Polsce m.in. poprzez fundowanie stypendiów, dofinansowywanie rehabilitacji i leczenia oraz organizację plenerowych imprezy integracyjne, a także koncertów charytatywnych oraz aukcji. Fundacja prowadzi też dwa ośrodki rehabilitacyjno-terapeutyczne.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swidnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto