Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szlak Jana III Sobieskiego ma nowe atrakcje dla turystów

Agnieszka Ciekot
Król Jan III Sobieski ma pomóc lubelskim gminom przyciągnąć turystów
Król Jan III Sobieski ma pomóc lubelskim gminom przyciągnąć turystów materiał organizatora
Jak wykorzystać postać wielkiego króla i zacząć na tym zarabiać? Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy lubelskich gmin leżących na Szlaku Jana III Sobieskiego, którzy przygotowali dla turystów nowe atrakcje.

Trzy lata temu Mełgiew, Rybczewice, Piaski, Wólka, Spiczyn i Gorzków postanowiły na rozwój turystyki i promowanie się pod szyldem króla Sobieskiego. Pomagają im w tym Szwajcarzy, którzy na zbudowanie marki Szlaku Jana III Sobieskiego przekazali ok. 25 mln zł. Efekty wspólnych działań są widoczne. W gminach zaczęły powstawać nowe produkty turystyczne z których w tym sezonie będą mogli korzystać turyści.

Już 5 lutego w Turce przenieść będzie można się w czasy Sobieskiego. Wystarczy odwiedzić Centrum Zabaw, Gier i Integracji „Virtus”. Maluchy zamienią się w małych artystów pracujących na królewskim dworze. Czeka na nich też sala hetmańska z replikami broni i strojów rycerskich. – Mamy też inne atrakcje takie jak labirynt laserowy i jedyna na Lubelszczyźnie strzelnica laserowa – mówi Urszula Bendarczuk, właścicielka.

Na turystykę postawiło też gospodarstwo ogrodnicze „Szczepanówka” w Kolonii Świdnik Mały. – W ofercie mam cztery rodzaje soków. Każdy będzie można kupić w sklepie, który powstaje w naszym gospodarstwie – mówi Elżbieta Buła. „Szczepanówka” przygotowała też coś dla maluchów. Najmłodsi hasając po sadzie szukać będą złotego jabłka. – To gra terenowa – dodaje. Z kolei w „Bukowej Zagrodzie” koło Piask nauczą powożenia bryczką. A do Krępca, Pilaszkowic i Gardzienic Pierwszych zatrzymać się na nocleg.

Niewątpliwie związki lubelskich gmin z królem Sobieskim ułatwiają rozwijanie oferty turystycznej. - Powoli jesteśmy identyfikowani w Polsce. Ludzie wiedzą, że jest taki szlak na Lubelszczyźnie i że powstają na nim nowe atrakcje. Ale początki nie były łatwe. Mieszańcy nie wierzyli, że tworzenie oferty turystycznej na naszym terenie ma sens – przyznaje Sławomir Kuśmicki, koordynator programu „Marka lokalna szansą rozwoju przedsiębiorczości na Szlacheckim Szlaku w województwie lubelskim.”

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto